Showtimes by cinema

Please choose a region.

Show more filters

Genre

Language

Projection

Center Ideal, Aarau

Cats & Dogs 3: Paw Unite!

Action, Animation, Children, Comedy, Fantasy

14:30

Viewing room 4 – G10/6Y.

Immer Ärger mit Grandpa

Children, Comedy, Drama

15:00

Viewing room 2 – G8Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

14:30

Viewing room 1 – G6Y.

Salzburger Festspiele: Italiana In Algeri

15:00

Viewing room 3 – O

blue Cinema Cinedome, Abtwil SG

A Quiet Place: Part II

Action, Drama, Horror, Sci-fi, Thriller

17:30, 20:30

Viewing room 2 – G16Y.

Ainbo: Spirit of the Amazon

Adventure, Animation, Children, Fantasy

14:15

Viewing room 5 – G8/6Y.

Cruella

Children, Comedy, Crime

14:00, 17:00, 20:00

Viewing room 8 – G12/10Y.

14:00

Viewing room 10 – G12/10Y.

Freaky

Comedy, Horror, Thriller

20:15

Viewing room 5 – G16Y.

Immer Ärger mit Grandpa

Children, Comedy, Drama

14:00

Viewing room 3 – G8Y.

16:30

Viewing room 5 – G8Y.

Made in Italy

Comedy

14:00, 17:00, 20:00

Viewing room 7 – G6Y.

17:15

Viewing room 10 – G6Y.

Nobody

Action, Crime, Thriller

14:15, 17:15, 20:15

Viewing room 1 – G16Y.

17:30, 20:30

Viewing room 9 – G16Y. 4DX

20:00

Viewing room 10 – G16Y.

Nomadland

Drama

17:15, 20:15

Viewing room 6 – G12/6Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

14:30

Viewing room 2 – G6Y.

14:30

Viewing room 9 – G6Y. 4DX

Ironbark

Drama, Thriller

17:00, 20:00

Viewing room 3 – G14/12Y.

The Marksman

Action, Crime, Thriller

20:30

Viewing room 4 – G16Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

17:30

Viewing room 4 – G12Y.

Rex, Adelboden

17:00

Viewing room 1 – G8/6Y.

Nomadland

Drama

20:30

Viewing room 1 – G12/6Y.

Cosmopolis, Aigle

18:30

Viewing room 1 – F14/10Y.

20:30

Viewing room 1 – F16Y.

Cruella

Children, Comedy, Crime

15:40

Viewing room 1 – F12/10Y.

20:30

Viewing room 2 – F12/10Y.

Le discours

Comedy

20:50

Viewing room 3 – F16/12Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

16:10

Viewing room 3 – F6Y.

18:40

Viewing room 3 – F14/12Y.

Tom & Jerry

Adventure, Animation, Children, Comedy

16:00

Viewing room 2 – F8/6Y.

Villa Caprice

Drama, Thriller

18:10

Viewing room 2 – F16Y.

Leuzinger, Altdorf UR

Salzburger Festspiele: Italiana In Algeri

18:00

Viewing room 1 – O

14:00

Viewing room 1 – G6/0Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

16:00

Viewing room 1 – G12Y.

Ciné Actuel, Annemasse

Falling

Drama

18:00

Viewing room 1 – O

Si le vent tombe

20:30

Viewing room 1 – F

Cinéma Gaumont, Archamps

15:10, 17:10

Viewing room 1 – F12/8Y.

14:05, 16:00, 18:00, 19:30

Viewing room 1 – F14/10Y.

The Conjuring 2

Action, Horror, Mystery, Thriller

Specialized in the occult, the Warrens help a family haunted by a demon. Sequel to the successful horror film.

20:00

Viewing room 1 – F16/0Y.

15:45, 17:20, 19:45

Viewing room 1 – F16/12Y. IMAX

16:40, 18:10, 20:35

Viewing room 1 – O16/12Y.

劇場版「鬼滅の刃」無限列車編

Action, Adventure, Animation, Drama, Fantasy

17:50

Viewing room 1 – O

Des hommes

Drama, War, History

13:15, 15:25

Viewing room 1 – F16/0Y.

Le dernier voyage

20:20

Viewing room 1 – F

Le discours

Comedy

14:15, 15:35, 17:30, 19:00, 21:00

Viewing room 1 – F16/12Y.

Les bouchetrous

13:20, 15:20

Viewing room 1 – F

Michel-Ange

20:15

Viewing room 1 – O

Nobody

Action, Crime, Thriller

15:50

Viewing room 1 – F16/0Y.

Nomadland

Drama

13:45, 18:20

Viewing room 1 – F12/6Y.

20:40

Viewing room 1 – O12/6Y.

Promising Young Woman

Crime, Drama, Thriller

19:15

Viewing room 1 – F16Y.

Reset

13:30

Viewing room 1 – O

16:30, 20:50

Viewing room 1 – F14/0Y.

18:45

Viewing room 1 – O14/0Y.

Tom & Jerry

Adventure, Animation, Children, Comedy

14:30, 16:45

Viewing room 1 – F8/0Y.

Villa Caprice

Drama, Thriller

14:00, 16:15, 18:30, 20:45

Viewing room 1 – F16/0Y.

Otello, Ascona

Druk

Drama

20:20

Viewing room 1 – I14/0Y.

Internationale Kurzfilmtage Winterthur

16:30

Viewing room 1 – O

18:10

Viewing room 1 – I16/12Y.

Rex, Aubonne

Cruella

Children, Comedy, Crime

17:30

Viewing room 1 – F12/10Y.

Lacci

Drama

20:30

Viewing room 1 – O14/12Y.

Lux, Baar ZG

A Quiet Place: Part II

Action, Drama, Horror, Sci-fi, Thriller

17:15, 20:15

Viewing room 1 – G16Y.

Ainbo: Spirit of the Amazon

Adventure, Animation, Children, Fantasy

14:30

Viewing room 1 – G8/6Y.

Sterk, Baden

Ammonite

Drama, Romance

17:30

Viewing room 2 – E/gf14Y.

Druk

Drama

20:15

Viewing room 1 – O/gf14Y.

V síti

Documentary

17:45

Viewing room 1 – G16Y.

Made in Italy

Comedy

20:30

Viewing room 2 – E/g

Trafo, Baden

Cruella

Children, Comedy, Crime

15:00

Viewing room 4 – G12/10Y.

17:00

Viewing room 5 – G12/10Y.

20:00

Viewing room 5 – E/gf12/10Y.

Freaky

Comedy, Horror, Thriller

18:00

Viewing room 4 – G16Y.

Immer Ärger mit Grandpa

Children, Comedy, Drama

15:15

Viewing room 2 – G8Y. Dolby Atmos

The Comeback Trail

Action, Comedy, Crime

17:30

Viewing room 3 – G12Y.

Nobody

Action, Crime, Thriller

21:00

Viewing room 4 – E/gf16Y.

Nomadland

Drama

18:15

Viewing room 1 – G12/6Y. Dolby Atmos

20:45

Viewing room 1 – E/gf12/6Y. Dolby Atmos

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

15:30

Viewing room 1 – G6Y. Dolby Atmos

14:30

Viewing room 5 – G6/0Y.

Ironbark

Drama, Thriller

20:15

Viewing room 3 – E/gf14/12Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

14:45

Viewing room 3 – O/g12Y.

17:45, 20:30

Viewing room 2 – O/g12Y. Dolby Atmos

B-Movie, Basel

The Rental

Horror, Thriller

20:30

Viewing room 1 – E/g16Y.

blue Cinema Capitol, Basel

Cruella

Children, Comedy, Crime

14:15

Viewing room 1 – E/gf12/10Y.

17:00, 20:00

Viewing room 2 – E/gf12/10Y.

Nobody

Action, Crime, Thriller

17:15, 20:15

Viewing room 1 – E/gf16Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

14:00

Viewing room 2 – E/gf6Y.

kult.kino atelier, Basel

Ammonite

Drama, Romance

16:15, 18:40

Viewing room 3 – E/gf14Y.

Dilili à Paris

Animation, Drama

14:15

Viewing room 3 – G8/6Y.

Druk

Drama

16:00

Viewing room 2 – O/gf14Y.

20:30

Viewing room 5 – O/gf14Y.

Été 85

Drama

21:00

Viewing room 3 – F/g16/14Y.

V síti

Documentary

16:00, 18:20

Viewing room 5 – G14/0Y.

I'll be your mirror

Documentary

12:00

Viewing room 5 – O/g12Y.

Kleine Heimat

Documentary

14:00

Viewing room 5 – CH/g16Y.

Nomadland

Drama

11:45, 14:00, 16:15, 18:30, 20:45

Viewing room 4 – E/gf12/6Y.

14:10

Viewing room 1 – G6/0Y.

Ironbark

Drama, Thriller

12:00

Viewing room 3 – O14/12Y.

18:30, 20:50

Viewing room 2 – O14/12Y.

The Scent of fear

Documentary

11:50

Viewing room 2 – O/g12Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

12:00, 15:40, 18:00, 20:15

Viewing room 1 – O/g12Y.

13:45

Viewing room 2 – O/g12Y.

kult.kino camera, Basel

20:30

Viewing room 1 – O/gf16Y.

Arada

Documentary

18:40

Viewing room 1 – O/gf12/6Y.

El robo del siglo

Comedy, Crime, Drama, Thriller

12:00

Viewing room 1 – O/gf16Y.

12:15, 18:20

Viewing room 2 – O/gf12Y.

Made in Italy

Comedy

14:20, 16:20, 20:40

Viewing room 2 – E/g6Y.

Promising Young Woman

Crime, Drama, Thriller

16:20

Viewing room 1 – E/gf16Y.

Pathé Küchlin, Basel

A Quiet Place: Part II

Action, Drama, Horror, Sci-fi, Thriller

20:30

Viewing room 8 – E/gf16Y.

Ainbo: Spirit of the Amazon

Adventure, Animation, Children, Fantasy

13:15

Viewing room 1 – G8/6Y.

Cruella

Children, Comedy, Crime

17:00

Viewing room 6 – G12/10Y.

20:00

Viewing room 6 – E/gf12/10Y.

Freaky

Comedy, Horror, Thriller

20:45

Viewing room 7 – G16Y.

Immer Ärger mit Grandpa

Children, Comedy, Drama

16:00

Viewing room 2 – G8Y.

The Comeback Trail

Action, Comedy, Crime

18:15

Viewing room 7 – G12Y.

Made in Italy

Comedy

12:45, 17:45

Viewing room 3 – G6Y.

20:00

Viewing room 3 – E/g6Y.

Nomadland

Drama

15:15, 20:15

Viewing room 1 – G12/6Y.

17:45

Viewing room 1 – E/gf12/6Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

13:15, 15:45

Viewing room 7 – G6Y.

Reset

14:00, 18:30

Viewing room 2 – E/g

13:00, 15:00

Viewing room 6 – G6/0Y.

Ironbark

Drama, Thriller

15:30

Viewing room 8 – G14/12Y.

18:00

Viewing room 8 – E/gf14/12Y.

20:30

Viewing room 2 – G14/12Y.

Tina

15:00

Viewing room 3 – E/g16Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

13:00

Viewing room 8 – G12Y.

Stadtkino Basel, Basel

L'armée des ombres

21:00

Viewing room 1 – F/g14/0Y.

La vie devant soi

15:30

Viewing room 1 – O/g

Marriage Story

Comedy, Drama

18:00

Viewing room 1 – E/g16Y.

Forum, Bellinzona

Cruella

Children, Comedy, Crime

16:00

Viewing room – I12/0Y.

Inghilterra:Croazia – Euro 2021

15:00

Viewing room – I

Lacci

Drama

18:00

Viewing room – I14/12Y.

Nomadland

Drama

20:20

Viewing room – I12/0Y.

20:20

Viewing room – I16Y.

18:15

Viewing room – I14/0Y.

Tom & Jerry

Adventure, Animation, Children, Comedy

14:00

Viewing room – I8/6Y.

Kino um die Ecke, Belp

Nomadland

Drama

20:00

Viewing room 2 – G12/6Y.

CineABC, Bern

CineCamera, Bern

Cruella

Children, Comedy, Crime

14:30

Viewing room cineCamera – G12/10Y.

Cunningham

Documentary

10:00

Viewing room cineCamera – E/g12/6Y. 3D

Druk

Drama

17:45

Viewing room cineCamera – O/gf14Y.

CineClub, Bern

Nomadland

Drama

14:45, 17:30

Viewing room cineClub – E/gf12/6Y.

Cinématte, Bern

Adam

Drama

20:00

Viewing room 1 – O/gf12Y.

CineMovie, Bern

Cruella

Children, Comedy, Crime

20:15

Viewing room 3 – E/gf12/10Y.

Garçon chiffon

Comedy, Drama

18:00

Viewing room 3 – F/g16Y.

V síti

Documentary

17:30

Viewing room 1 – G16Y.

Menschenskind!

Documentary

12:45

Viewing room 3 – O/g14Y.

Nomadland

Drama

12:30

Viewing room 2 – E/gf12/6Y.

Padrenostro

Drama

12:00

Viewing room 1 – I/gf16Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

14:45

Viewing room 1 – G6Y.

Ironbark

Drama, Thriller

15:00

Viewing room 2 – E/gf14/12Y.

20:00

Viewing room 1 – E/gf14/12Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

15:15

Viewing room 3 – G/f12Y.

17:45, 20:30

Viewing room 2 – G/f12Y.

Kellerkino, Bern

Kleine Heimat

Documentary

14:15, 18:15

Viewing room 1 – O/g16Y.

Kino in der Reitschule, Bern

Beyond

14:00

Viewing room 1 – O

Ritual

11:30

Viewing room 1 – O

Kino REX, Bern

Aalto

Documentary

11:30

Viewing room 1 – O/gf16Y.

Arada

Documentary

16:30

Viewing room 1 – O/gf12/6Y.

Los lobos

Children, Drama

15:45

Viewing room 1 – O/gf10/6Y.

14:15

Viewing room 1 – O/gf12Y.

Männer im Ring

Documentary

11:00 (Mit Erich Langjahr; Mod. Matthias Lerf)

Viewing room 1 – O/g10Y.

Nemesis

Documentary

20:30

Viewing room 1 – O/f8Y.

14:00, 18:30

Viewing room 1 – O/g16Y.

Order No. 027

18:00 (Nordkorea im Kino)

Viewing room 1 – O/e

20:00

Viewing room 1 – O/gf16Y.

Lichtspiel / Kinemathek, Bern

Frauen an die Macht

20:00

Viewing room 1 – O

Pathé Westside, Bern

A Quiet Place: Part II

Action, Drama, Horror, Sci-fi, Thriller

16:15, 20:45

Viewing room 8 – G16Y.

Ainbo: Spirit of the Amazon

Adventure, Animation, Children, Fantasy

13:45

Viewing room 9 – G8/6Y.

Cats & Dogs 3: Paw Unite!

Action, Animation, Children, Comedy, Fantasy

13:45

Viewing room 6 – G10/6Y.

Cruella

Children, Comedy, Crime

14:30, 17:15, 20:15

Viewing room 7 – G12/10Y.

劇場版「鬼滅の刃」無限列車編

Action, Adventure, Animation, Drama, Fantasy

13:00, 15:30, 20:30

Viewing room 1 – G

15:30, 20:45

Viewing room 11 – G 4DX

18:00

Viewing room 1 – O/g

The Gruffalo

Animation

12:45

Viewing room 7 – G

Freaky

Comedy, Horror, Thriller

18:30, 21:00

Viewing room 9 – G16Y.

Bonjour le monde !

Animation, Children

14:15

Viewing room 4 – G6/0Y.

The Comeback Trail

Action, Comedy, Crime

13:00

Viewing room 5 – G12Y.

Made in Italy

Comedy

16:00, 18:15, 20:30

Viewing room 4 – G6Y.

Nobody

Action, Crime, Thriller

16:00

Viewing room 9 – G16Y.

18:15, 20:45

Viewing room 10 – G16Y.

18:30

Viewing room 11 – G16Y. 4DX

21:00

Viewing room 2 – E/gf16Y.

Nomadland

Drama

15:15, 18:00, 20:30

Viewing room 5 – G12/6Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

12:45

Viewing room 11 – G6Y. 4DX

13:15, 15:45

Viewing room 10 – G6Y.

Reset

14:00, 18:30

Viewing room 8 – E/g

Ironbark

Drama, Thriller

18:30

Viewing room 2 – E/gf14/12Y.

The Marksman

Action, Crime, Thriller

21:00

Viewing room 6 – G16Y.

Tina

16:00

Viewing room 2 – E/g

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

17:45

Viewing room 6 – G12Y.

Palace, Bévilard

Cruella

Children, Comedy, Crime

20:00

Viewing room 1 – F12/10Y.

Tom & Jerry

Adventure, Animation, Children, Comedy

17:00

Viewing room 1 – F8/6Y.

Bex Grain de Sel, Bex

Nomadland

Drama

17:00

Viewing room 1 – F12/6Y.

20:00

Viewing room 1 – O12/6Y.

Beluga, Biel/Bienne

Cruella

Children, Comedy, Crime

16:15

Viewing room Beluga – F12/10Y.

19:45

Viewing room Beluga – E/gf12/10Y.

Tom & Jerry

Adventure, Animation, Children, Comedy

13:30

Viewing room Beluga – F8/6Y.

blue Cinema Cinedome, Biel/Bienne

A Quiet Place: Part II

Action, Drama, Horror, Sci-fi, Thriller

20:30

Viewing room 3 – G16Y.

Ainbo: Spirit of the Amazon

Adventure, Animation, Children, Fantasy

14:30

Viewing room 2 – G8/6Y.

Cruella

Children, Comedy, Crime

14:00

Viewing room 5 – F12/10Y.

14:15

Viewing room 1 – G12/10Y. Dolby Atmos

17:15, 20:15

Viewing room 5 – G12/10Y.

Immer Ärger mit Grandpa

Children, Comedy, Drama

14:30

Viewing room 3 – G8Y.

Made in Italy

Comedy

17:45, 20:30

Viewing room 2 – G6Y.

Nobody

Action, Crime, Thriller

17:30, 20:00

Viewing room 1 – G16Y. Dolby Atmos

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

14:00

Viewing room 4 – G6Y.

Ironbark

Drama, Thriller

17:15, 20:15

Viewing room 4 – G14/12Y.

The Marksman

Action, Crime, Thriller

17:45

Viewing room 3 – G16Y.

Filmpodium Biel/Bienne, Biel/Bienne

10:30

Viewing room 1 – O/gf12Y.

18:00

Viewing room 1 – G/f14/12Y.

Lido, Biel/Bienne

Druk

Drama

20:30

Viewing room 2 – O/gf14Y.

V síti

Documentary

17:30

Viewing room 1 – G16Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

14:45

Viewing room 1 – F6Y.

15:00

Viewing room 2 – G6Y.

Ironbark

Drama, Thriller

20:15

Viewing room 1 – E/gf14/12Y.

Rex, Biel/Bienne

Cruella

Children, Comedy, Crime

14:45

Viewing room 1 – G12/10Y.

Nomadland

Drama

12:30

Viewing room 2 – E/gf12/6Y.

17:30, 20:30

Viewing room 1 – E/gf12/6Y.

Padrenostro

Drama

12:15

Viewing room 1 – I/gf16Y.

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

15:00, 17:45, 20:15

Viewing room 2 – G/f12Y.

Kino Theater, Brienz BE

Ironbark

Drama, Thriller

20:30

Viewing room 1 – G14/12Y.

Capitol, Brig

Nomadland

Drama

17:00

Viewing room 1 – E/gf12/6Y.

20:30

Viewing room 1 – G12/6Y.

Cinema Excelsior, Brugg

Nomadland

Drama

20:15

Viewing room 1 – G4Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

15:00

Viewing room 1 – G

Wanda, mein Wunder

Comedy, Drama

17:45

Viewing room 1 – G12Y.

Odeon, Brugg

Druk

Drama

20:15

Viewing room 1 – O/gf14Y.

Kleine Heimat

Documentary

11:00

Viewing room 1 – CH/g16Y.

15:30

Viewing room 1 – O/gf12Y.

Nomadland

Drama

17:45

Viewing room 1 – E/gf12/6Y.

Prado, Bulle

20:30

Viewing room 1 – F16Y.

Cruella

Children, Comedy, Crime

15:00

Viewing room 2 – F12/10Y.

Envole-moi

Comedy

18:30

Viewing room 2 – F14/10Y.

Nomadland

Drama

11:00, 18:00

Viewing room 1 – O12/6Y.

11:15, 20:45

Viewing room 3 – F12/6Y.

Raya and the Last Dragon

Action, Adventure, Animation

15:15

Viewing room 3 – F6Y.

11:30, 21:00

Viewing room 2 – F14/12Y.

18:15

Viewing room 3 – O14/12Y.

Tom & Jerry

Adventure, Animation, Children, Comedy